English  |  עברית     
 

 
פרויקט הסינגור
 

קבוצת ''סינגור אם הבנים'' הוקמה על ידי נשים חרדיות חד הוריות מעמותת ''אם הבנים שמחה" וזכתה לברכת הדרך של הרב גנס שליט''א. הקבוצה פועלת להשמיע את קולן של אמהות חד-הוריות חרדיות ולקדם את זכויותיהן באמצעות הממסד – הממשלה, המוסד לביטוח לאומי,  לשכות הרווחה ועוד. חברות הקבוצה, לפי הצורך, נפגשות עם חברי כנסת, משתתפות בישיבות ובועדות בבית המחוקקים, ויוצרות ערוצי תקשורת עם אנשי ציבור ובעלי תפקידים בכירים.

השינוי של חוק המזונות ותקנותיו הוא היעד הראשוני של הקבוצה. החוק מיועד להגן על ילדים ואמותיהם מחיים בעוני ואילו בפועל הוא מהווה חסמם תעסוקתי ופוגם ביכולת של המשפחה להשתקם*. פרויקט חשוב אחר הוא ''מאגר מידע לנשים'': חברות הקבוצה אוספות מידע שימושי מאתרים וגופים רלוונטיים ותורמות מניסיונן האישי אודות שירותים, זכויות ודרכי פעולה. המטרה היא להקל על האם החד הורית החרדית את הנגישות למידע הנחוץ, לאפשר שימוש מושכל בשירותים הממשלתיים, העירוניים, והקהילתיים וכן למנוע טעויות. הקבוצה מפרסמת הבזקי מידע בעלונים הפנימיים של העמותה. נושאים נוספים שמעסיקים את קבוצת הסינגור הם השכלה והכשרה מקצועית, תעסוקה והתעצמות לטובת המשפחה החד-הורית.

הפרוייקט מאוד ייחודי: הוא מופעל על ידי נשים חרדיות למען עצמן, למען המשפחות החד הוריות החרדיות ולמען המשפחות החד הוריות בכלל; הוא נתמך על ידי ארגונים חברתיים המקדמים שינוי מדיניות חברתית ונעזר במוסדות אקדמיים;  הוא מקיים יחסי גומלין עם ארגונים חברתיים פעילים, עמותת ''ידיד'', מכון רקמן ועוד כדי לקדם את יחס המדיניות כלפי משפחות חד הוריות בשל פרידה וגירושין.

*חוק המזונות נועד להעניק תמיכה לילדים שאביהם אינו עומד בהתחייבויותיו למזונותיהם בהתאם לפסק דין שהתקבל בבית הדין או בבית משפט. החוק קבע כי המוסד לביטוח לאומי ידאג להם, אך התקנות שהוצמדו לחוק גורמות למבחני הכנסה מחמירים לאם ומונעות רבות מלהשתכר בדרך חוקית. 
 
 
 


 
 
 טיפול רגשי

 
ילדים ממשפחות גירושין מפתחים קשיים רגשיים בעקבות התהליכים המשבריים  המתרחשים במשפחה לפני/ במהלך פרידת ההורים ובעקבות הגירושין. בכל אחת מתקופות אלו קיימים קשיים אופייניים לתהליכי פרידה, בנוסף ישנם קשיים יחודיים לכל משפחה. קשיים אלו מועצמים במשפחות חרדיות על רקע תפיסת העולם בה התא המשפחתי מהווה ערך מרכזי בחברה.
  לקשיים הרגשיים ישנה  השפעה במישורים שונים: החברתי, הלימודי וההתנהגותי המהווים גורם סיכון לנשירה ולניהול אורח חיים נורמטיבי בהמשך חייו של הילד (הקמת משפחה וכד').
 כמענה, ארגון אם הבנים מפעיל  משנת 2008 פרויקט לטיפול רגשי בהבעה ויצירה ע"מ לעזור לילדים להתמודד עם משבר הגירושין והשלכותיו. במסגרת הפרויקט הילדים מטופלים ע"י  סטודנטים  לתרפיה בהבעה ויצירה, הנבחרים בקפידה. הסטודנטים מקבלים הדרכה צמודה במוסד בו הם לומדים וע"י מדריכה מוסמכת במרכז אם הבנים .
הטיפול בהבעה ויצירה נשען על הרחקה בין המציאות לדמיון ומאפשר לילדים לעסוק בתכנים רגשיים גם באמצעים בלתי מילוליים . הטיפול מאפשר לחקור רגשות, לזהות קונפליקטים רגשיים, לחזק מודעות עצמיתלעודד ניהול התנהגות עצמי, לטפל בחרדות ופחדים, לפתח כישורים חברתיים, לשפר את תפיסת המציאות ולהעלות את הדימוי העצמי.
חלק ניכר מהמשפחות מעדיפות להעניק טיפול רגשי  לילדיהן בתוך המסגרת התומכת של ארגון אם הבנים, אשר מתמחה בעבודה עם משפחות ללא נוכחות קבועה של אב המשפחה.
 

צור קשר

מרכז 'אם הבנים'

רוצה לסייע?
בואו ליצור קשר עם משפחת החסד של ''אם הבנים'' להתנדבות ותמיכה.

>>> לפרטים לחץ כאן <<<

 

לייבסיטי - בניית אתרים